1. Raspored svetih misa u božićnom vremenu u crkvi Gospe Sinjske:

Blagdan

Nadnevak

Vrijeme

BOŽIĆ
Polnoćka

nedjelja, 24. prosinca 2017.

20 i 24 sata

BOŽIĆ
Danje mise

ponedjeljak, 25. prosinca 2017.

7, 8, 9, 10, 11.30 i 18 sati

Sv. Stjepan

utorak, 26. prosinca 2017.

7, 8, 9,10 i 18 sati

Sv. Ivan apostol

srijeda, 27. prosinca 2017.

7, 8, 9 i 18 sati

Sveta Obitelj

nedjelja, 31. prosinca 2017.

6.30, 7, 8, 9, 10, 11.30 i 18 sati

Sveta Marija Bogorodica

ponedjeljak, 1. siječnja 2018.

8, 10 i 18 sati

Bogojavljenje
Tri kralja

subota, 6. siječnja 2018.

7, 8, 9, 10 i 18 sati

Krštenje
Gospodinovo

nedjelja, 7. siječnja 2018.

6.30, 7, 8, 9, 10, 11.30 i 18 sati

 

2. Raspored božićnog blagoslova obitelji u Sinju 2017./18.

Pregledajte posebni članak - klikni ovdje.

3. Sv. Stjepan prvomučenik (utorak, 26. 12. 2017.)

U crkvi Gospe Sinjske u 18 sati dječji pjevački zbor upriličit će božićni glazbeno-scenski igrokaz Božić na križu.

4. Sv. Ivan apostol i evanđelist (srijeda, 27. 12. 2017.)

Posebno se slavi u Glavicama, gdje je sv. Ivan zaštitnik crkve i mjesta. Euharistijsko slavlje u 10 sati.

5. Silvestrovo - Stara godina (nedjelja, 31. 12. 2017.)

Zahvala za proteklu godinu i čitanje župne statistike preko župne mise u 10 sati - klikni ovdje.

U 22 sata u crkvi Gospe Sinjske organiziramo bdijenje, molitveni doček Nove godine (sveta misa i klanjanje).

6. Božićna tombola za djecu

Za članove dječjeg pjevačkog zbora u četvrtak, 28. prosinca 2017., u 10 sati.

Za ministrante u subotu, 20. siječnja 2018., u 14 sati.


Druga slavlja i događanja u filijalnim zajednicama bit će objavljena pojedinačno.


 Župnikova božićna poruka

Dragi župljani,

s vama sam kao župnik gotovo 1,5 godinu, pa vjerujem da već sada mogu dati kratki pregled i poticaj, kako bismo i dalje zajedno nastojali oko skladnoga života župne zajednice. Naša župa prožeta je specifičnim stvarnostima, koje joj daju posebnost na razini cijele nam Domovine. Župni vikari i ja pastoralno poslužujemo oko 22 tisuće vjernika u 7 mjesta i u 6 crkava. To činimo savjesno i marljivo, a vaša pomoć i suradnja nam je od neizmjerne važnosti. Sve češće od nas se traže dodatni napori i znatno pastoralno umijeće, kako bismo uspješno odgovorili poslanju nove evangelizacije.

Unatoč društvenim izazovima, neprestano i hrabro naviještamo Božje djelo spasenja sa svakim čovjekom. To vjerujemo, to ispovijedamo, to slavimo. Po tomu smo prepoznati i na to smo ponosni, poput istinskih sinova sv. Franje Asiškog. Baš poput njega, i mi smo neizmjerno privrženi nebeskoj Majci, koja nas je 1715. god. milostivo zagovarala pred licem Božjim. I danas župljani hrle pred Gospin lik, kako bi izmolili milosti za sebe i svoje obitelji. I ne samo Sinjani, već tisuće hodočasnika iz cijele Dalmacije, Hercegovine, Bosne… Zbog toga i piše nadbiskup Barišić da je Sinj duhovno žarište Franjevačke Provincije Presvetog Otkupitelja i Splitsko-makarske nadbiskupije. Želimo, stoga, u vremenu koje je pred nama iznova otkrivati neizmjerne milosti koje naša župna zajednica zadobiva upravo po zagovoru Čudotvorne Gospe Sinjske.

Dok promišljamo život Djevice Marije, bezgrješno začete, pozvani smo je nasljedovati u ljubavi prema Isusu Kristu. I upravo u takvoj ljubavi otkrivamo pravi smisao ljudske egzistencije, koja se ispunja u bezuvjetnom darivanju iz ljubavi prema Bogu. To je divna poruka događaja iz Betlehema, kojega hrvatski narod slavi s velikom i iskrenom radošću. Ljubav Boga prema svakom čovjeku i ljubav Marije prema Bogu iznova rađa Božić u srcima ljudi diljem svijeta. Utječemo se pred Gospinim likom u Sinju da nas nauči ljubiti takvom ljubavlju, koju s pravom nazivamo majčinska ljubav i koja nam je neizmjerno potrebna u uspostavljanju kvalitetnih bračnih, obiteljskih i društvenih veza. Žene i majke neka nam budu u tomu uzor i poticaj, da kao pojedinci i kao župna zajednica iznova i hrabro svjedočimo Božić i Božju ljubav svim ljudima.

Želim svima sretan i blagoslovljen Božić i božićne blagdane.

Fra Perica Maslać, župnik