Čuj, jasni glas odjekuje,
u tami nas opominje:
oda sna sad se trgnite, 
s nebesa Isus dolazi.

U užurbanoj predbožićnoj atmosferi blještavila adventskih sajmova u javnosti se malo govori o duhovnoj dimenziji priprave za Božić. Malo tko u medijima svraća pozornost dase kroz različite oblike pobožnosti vjernici pripremaju početkom crkvene godine u predbožićno vrijeme za Kristov dolazak. Radi se o dolasku, i to ne bilo koga, nego nama najvažnijeg i najdražeg gosta – to je Isus Krist, Sin Božji, naš jedini Spasitelj. Za taj dolazak se treba dobro pripremiti.Crkva nas poziva da se kroz vrijeme došašća pripremimo za susret s Isusom Kristom. Na pitanje kako ćemo najbolje dočekati Krista koji nam dolazi, odgovara nam Crkva u svojoj zbornoj molitvi prve nedjelje došašća u kojoj molimo Boga da pravednim životom i dobrim djelima idemo u susret Kristu koji dolazi.

U našoj župi Gospe Sinjske već se nekoliko godina tijekom cijelog došašća slave mise zornice koje simboliziraju budnost kršćana u vremenu priprave za Božić, ali i budno iščekivanje konačnog Isusova dolaska na kraju vremena. Na njima sudjeluje veći broj naših župljana. Počevši od ponedjeljka, 28. studenog, svaki će se dan, osim nedjeljom, u župnoj crkvi slaviti sveta misa u 6.00 sati. Mise su uz jutarnju molitvu psalama, pjesme od došašća i kratke propovijedi.